Öğrenci Vize Duyurusu - 13.10.2018

ANTALYAKART ÖĞRENCİ VİZE DUYURUSU

Antalyakart öğrenci vize işlemleri başlamış olup, kart vize işlemlerinin 01.11.2018 tarihi saat 23:59’e kadar yapılması gerekmektedir.

Kart sahiplerinin öğrencilik haklarının devam edip etmediği MEB ve YÖK servislerinden sorgulanacaktır. Öğrencilik hakkı devam eden kişilerin kartlarına dolum işlemi esnasında vize işlemi yapılacaktır.

Vize işlemi yapılan kartların vize tarihleri 01.11.2019 olarak güncellenecektir. Dolum ile vizesi yapılmayan öğrenci kartı sahiplerinin, güncel öğrenci belgeleri ile birlikte Antalyakart Kart Merkezlerine gitmeleri gerekmektedir.

Antalyakart vize kontrolü, otobüslerde ve tramvaylarda bulunan kart okuyuculardan ve tramvay duraklarında bulunan tüm bakiye sorgulama cihazlarından yapılabilmektedir. Kart okutulduğu zaman ekranlarda çıkan tarih, kartın vize tarihini göstermektedir.

VİZESİ YAPILMAYAN KARTLAR NE OLACAK?

Vizesi yapılmayan öğrenci kartlarından 02.11.2018 tarihi itibari ile biniş ücreti olarak TAM BİNİŞ ücreti çekilecektir.

Öğrenci vize işlemleri tamamen ücretsizdir. Dolum ile vize işlemi yapılamayan öğrenci kartlarında vize işlemini yaptırmak kart sahibinin sorumluluğunda olup, idaremizin hiçbir yükümlülüğü (ücret iadesi vb.) bulunmamaktadır.

Yandex.Metrica