Antalyakart Mobil Uygulama


Gizlilik Politikası

Talep Edilen Veriler
Kullanıcı tanımlama bilgileri: Ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi, şifre, Mobil cihazınızın işletim sistemi versiyonu, kullandığınız mobil aygıttan edinilen
konum bilgileri, (Cihazınızdaki tercihlerinize göre, uygulama cihazınızda açık ve ekranda iken veya cihazınızda açık ve ekranda değil iken konum bilgileriniz alınır.) kişiselleştirilmiş kart kullanım ve dolum bilgileriniz.
Cihaz bilgileri: Donanım modeli, işletim sistemi ve sürümleri, benzersiz cihaz ve reklam kimliği tanımlayıcıları, IP adresi, mobil ağ bilgileri ve dil tercihleri gibi bilgiler.
Uygulama ile etkileşiminize ilişkin bilgiler. Örneğin; uygulama özellikleri veya görüntülenen ekranlar ve uygulama ile etkileşime girmek için kullanılan bağlantılar, erişim zamanı, sistem arızaları ve diğer sistem işlemleri.
Uygulama içindeki “Görüş Bildir” bölümünde iletilen yorumlar, müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmelerde ilettiğiniz bilgiler.

Kullanım Amacı
Kimliğinizi doğrulamak. (Cep telefonu numarasına doğrulama kodu göndererek.) Uygulama içerisinde oturum açılmasını sağlamak,
Elektronik ve temassız ödeme işlemleri gerçekleştirmek,
Kullanıcı desteği sağlamak ve sorun gidermek.
Duyurular hakkında sizleri bilgilendirmek.
Uygulama içi seyahat planlayıcısı, yakın noktalar ve yolcu bilgilendirme işlemlerini sağlamak.
Donanımsal, yazılımsal ve çevrim içi veya çevrim dışı diğer hizmetler kapsamında en iyi hizmeti sunmak,
Kullanıcı alışkanlıklarına ilişkin araştırma ve istatistikler yapmak.
Kullanıcı tarafından gönderilen görseller kullanıcı şikâyetlerini çözümlemek veya geribildirim edinmek amacıyla incelenmektedir.

Bilgilerin Paylaşımı
Antalya Ulaşım A.Ş. ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe herhangi bir kişisel veriyi, trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan hiçbir şekilde paylaşmaz.
Antalya Ulaşım A.Ş, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak Antalya Ulaşım A.Ş' nin menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri ilgili yasal makamlardan gelen yasal istek doğrultusunda açıklayabilir.

Verilerin Saklanması
Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. Kişisel verilerinizin gizliliğini korumak amacıyla uygulamamızda, sistem ve internet altyapısı en güvenilir düzeyde tutularak gerekli önlemler alınmıştır.
Uygulamaya sizin belirlemiş olduğunuz şifre ile erişebilirsiniz. Şifreniz sistemimizde geri çevrilemeyecek şekilde kodlanmış olarak tutulmaktadır. Antalyakart Mobil uygulamasının virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için gerekli tedbirler alınmıştır. Şifrenizi güvende tutmak ve paylaşmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak, bilgilerin kamuya açık internet bağlantısı üzerinden paylaşılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız, fakat veri aktarım sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski size aittir. Bilgileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.

Bilgilere Erişim ve Güncelleme
Sistemimizde tutulan bilgilerinizin kopyasını, başvurmanız durumunda gerekli güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Bazı profil bilgilerinizi uygulama üzerinden güncelleyebilir veya müşteri hizmetlerimizi arayarak da güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.
Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz.
Gizlilik Politikası içerisinde zaman zaman değişiklik yapabilir ve güncelleme sağlayabiliriz. Antalyakart Mobil Uygulaması’nda yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Antalya Ulaşım A.Ş. ‘ye aittir.